Narodila jsem se v Paříži, vystudovala jsem literaturu a lingvistiku v oborech germanistiky a bohemistiky na Sorbonně (Univerzita Paris IV, bakalář), včetně předmětů pedagogiky cizích jazyků a překladatelství. V roce 2010 jsem se přestěhovala do Prahy, kde žiju dodnes s manželem a dvěma dětmi. Učila jsem francouzštinu v jazykových školách Skřivánek a James Cook Languages, s učitelstvím mám desetiletou zkušenost.

 

Kontakt

mobil: 607 468 796, volejte mezi 8. a 20. hodinou, nebo pište do aplikaci Telegram či Signal

zpráva na LinkedInu:
 
Helenin LinkedIn účet

e-mail: hylova@finch.cz

Metodologie

  • Vždycky se přizpůsobím studentům. Každému vyhovuje jiný přístup, ať je to klasická učebnice nebo aktuální materiály (článek z novin, zajímavá videa apod.) U každého z nás fungují také paměť a motivace jiným způsobem a je potřeba na to dbát. To, co ale chci poskytnout každému, je pozitivní a podporující přístup, protože beze stresu se učíme nejlépe.

  • Vybírám jazykové podklady podle toho, co studenta opravdu zajímá. Tím je to mnohem jednodušší najít dlouhodobě motivaci k učení.

  • Snažím se získat pravidelně zpětnou vazbu. Učení je spolupráce, ne nucení se do něčeho, co nás nebaví. Promýšlet to, co v danou chvíli funguje a co ne, je také klíč k úspěchu.

  • Umím být flexibilní ohledně rámce kurzu. Můžu učit online nebo prezenčně, procházky nebo návštěvy muzeí můžou také přinášet rozmanitost. Jazyk je živý, pojďme ho opravdu spojit se životem!

  • Gramatiku a slovní zásobu opakujeme hravým způsobem, ale pravidelně. Pravidelnost je klíčová v učení jazyka, ať používáme jakoukoliv metodu a jakékoliv materiály.

Služby

Francouzština v kavárně

Setkání v kavárně v Praze, či ve vaší kanceláři. Zaměření na mluvení a na praktické potřeby studentky či studenta. Koučink výslovnosti. Dlouhodobý záměr. Ideálně jedno setkání za týden. ‌


Francouzština online

Setkání ve virtuální místnosti na platformě Webex, na počítači či na mobilu. Zpravidla kratší setkání, např. 30–40 minut ve kterých se věnujeme mluvení, opravě chyb a tématům, které nás zajímají.


Ceník

Francouzština v kavárně

800 Kč / 60 min
  • komplexní doprovazení, tištěné i elektronické materiály v ceně, zpětná vazba po schůzce a monitorování pokroku

Franczouština online

700 Kč / 60 min
  • ideálně četnější kratší setkání (30 min), virtuální místnost, digitální tabule Lucid, poznámky z hodiny v PDF hned po skončení, možnost pořídit audiozáznam ‌